Οι δράσεις και τα προγράμματα τη χρονιά που πέρασε 2019-2020

Συμμετοχή του σχολείου μας σε Προγράμματα και Διαγωνισμούς!

Την περσινή χρονιά 2019-2020 οι εκπαιδευτικοί και οι μαθητές του σχολείου μας παρά τις δυσκολίες λόγω κορωνοιού πραγματοποίησαν αρκετά εκπαιδευτικά προγράμματα και συμμετείχαν σε διαγωνισμούς αναδεικνύοντας το σχολείο μας. Οι δράσεις αυτές είναι οι εξής:
Συμμετοχή στο πρόγραμμα etwinning με το έργο " WOMEN: women of modern european nations " από την εκπαιδευτικό κ.Σαμαρά Αναστασία- Θεοδώρα και την Στ΄ τάξη που βραβεύτηκε με την Ευρωπαϊκή Ετικέτα Ποιότητας.
Συμμετοχή στο πρόγραμμα  Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης του διεθνής δικτύου "Μαθαίνω για τα Δάση" της Ελληνικής Εταιρίας Προστασίας της Φύσης  από την εκπαιδευτικό κ. Στραβοκώστα Δέσποινα και την Ε΄ τάξη που βραβεύτηκε και…
Συμμετοχή στον 7ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό " Λέμε όχι στον σχολικό εκφοβισμό"  από το Διεθνές Κέντρο Ολυμπιακής Εκεχειρίας σε συνεργασία με το British council  από τις εκπαιδευτικούς κ. Κώρου Παναγιώτα και κ. Ουλή Βασιλική και την Γ΄  και τη Στ΄ τάξη.

Ευχαριστούμε τις εκπαιδευτικούς και τους μαθητές μας για τις υπέροχες εργασίες τους και την προσπάθειά τους!!!

20210122_133228-web
20210127_080400_1-web