Θρησκευτικά Ε': Τι είναι αυτό που με ευχαριστεί περισσότερο

Μάθημα: Θρησκευτικά, 16-12-2015
Τάξη: Ε΄
Υπεύθυνη δασκάλα: Αναστασία Γκιόκα

Γράφω τι είναι αυτό που με ευχαριστεί περισσότερο

• Το  βράδυ της Πρωτοχρονιάς, έξω να χιονίζει, με αναμμένο τζάκι, με κουβέρτα και ζεστή σοκολάτα να βλέπουμε χριστουγεννιάτικη ταινία. Ι.Κ.
  • Πιο πολύ με ευχαριστεί  να παίζω ποδόσφαιρο με τους φίλους μου στο γήπεδο. Μου αρέσει επίσης και το μπάσκετ. Π.Μ.
  • Με ευχαριστεί να παίζω μπάλα, να παίζω με τους φίλους μου, να χορεύω, να διαβάζω, να γράφω και να παίζω στον υπολογιστή. Γ.Ο.
  • Με ευχαριστεί να παίζω ποδόσφαιρο, παιχνίδια στο τάμπλετ, να πηγαίνω  σχολείο και να κάνω πολλές δραστηριότητες. Γ.Π.
  • Με ευχαριστεί που κάνω παρέα με όλους τους συμμαθητές μου. Μου αρέσει που κάνω φίλους και πηγαίνουμε μαζί βόλτες!. Β.Κ.
  • Μου αρέσει να πηγαίνω για ψώνια με τους γονείς μου, να παίζω  με τους φίλους μου και να ζωγραφίζω. Σ.Β.Β.
  • Μου αρέσει η γυμναστική Θ.Φ.
  • Μου αρέσει να ζωγραφίζω, να κάνω ποδήλατο,  να παίζω στο γκαζόν, να ταξιδεύω, μα πιο πολύ να διαβάζω βιβλία. Β.Μ.
  • Περισσότερο από όλα με ευχαριστεί να παίζω με τους φίλους μου διάφορα παιχνίδια, όπως κρυφτό, κυνηγητό, κ.ά., να κάνω μάθημα για να μαθαίνω καινούρια πράγματα και να παίζω επιτραπέζια παιχνίδια με την οικογένειά μου Α.Π.
  • Αυτό που με ευχαριστεί περισσότερο είναι να παίζω με τους φίλους μου, να μιλάω με τους συμμαθητές μου και να μοιραζόμαστε τα πράγματα μεταξύ μας. Σ.Β.Χ.
  • Μου αρέσει να παίζω συνέχεια μπάλα. Α. Ν.
  • Μου αρέσει να κάνω γυμναστική και Θρησκευτικά, να είμαι καλό παιδί και να σέβομαι του δασκάλους. Θ.Κ.
  • Αυτό που με ευχαριστεί περισσότερο είναι να πηγαίνω στο σπίτι του φίλου μου του Ανδρέα και να παίζουμε με τα αδέρφια μας, αφού έχουμε διαβάσει. Δ.Σ.
  • Εμένα μου αρέσει να κάθομαι σπίτι και να παίζω με την οικογένειά μου. Κ.Α.
  • Εμένα μου αρέσει περισσότερο να παίζω με τους φίλους μου στο σχολείο και στο σπίτι μου. Μου αρέσει να κρατάω τα μωράκια και να παίζουμε, να τα φροντίζω, να τους αλλάζω πάνες, όπως κάνω και στον μικρό ανιψιό μου. Τα μωράκια είναι ψυχούλες και γλυκούλικα, γι? αυτό μου αρέσει να τα φροντίζω και να παίζω μαζί τους. Κ.Κ.
  • Αυτό που με ευχαριστεί περισσότερο είναι η ζωγραφική, γιατί μπορώ να ζωντανέψω τα όνειρά μου, η γυμναστική, γιατί παίζω με τις φίλες μου και το σχολείο, γιατί κάθε μέρα συναντάω τις φίλες μου! Δ.Ν.

Οι μαθητές και οι μαθήτριες της Ε΄ τάξης