Το σχολείο μας γιορτάζει την 4η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού

4η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού:"Αθλούμαι-ΧαράΖω Το Μέλλον"

Η Δ/νση Φυσικής Αγωγής του ΥΠ.Π.Ε.Θ. θέτοντας ως στόχο, η άθληση να είναι πρωτίστως μια ευχάριστη δραστηριότητα και μια πολύτιμη εμπειρία για τους μαθητές/τριες Α/θμιας και Β/θμιας Εκπ/σης, δίνει την δυνατότητα να συμμετέχουν σε οργανωμένες αθλητικές δράσεις/δραστηριότητες και την ευκαιρία να βελτιώσουν τη φυσική τους κατάσταση συνηθίζοντας σ’ έναν τρόπο ζωής και άσκησης που ιδανικά θα συνεχίσουν και στην ενήλικη ζωή τους. Συγκεκριμένα ορίζει, ως 4η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού σχολικού έτους 2017-2018, τη Δευτέρα 2 Οκτωβρίου 2017 (σύμφωνα με την αριθ. πρωτ. 143571/Γ4/10-9-2014 Υ.Α.)

«Αθλούμαι-ΧαράΖω το Μέλλον»

Δράσεις στο σχολείο μας:

Σκυταλοδρομίες-Παιχνίδια με μπάλες            (Τάξεις Α΄-Στ΄)

Συζήτηση για τη σημασία του Αθλητισμού- Ζωγραφική   (Τάξη: Δ΄)

1-web
10-web