silogos ka8igitwn

Επανεμφάνιση λύσσας στην Ελλάδα (εγκύκλιος για ενημέρωση γονέων)

dogΛόγω της επανεμφάνισης κρουσμάτων λύσσας στην Ελλάδας το Υπουργείο Παιδείας διαβίβασε στα σχολεία σχετική εγκύκλιο του Υπουργείου Αγροτικής Ανάπτυξης & Τροφίμων.

Σας κοινοποιούμε το υπ? αριθ.111430/Γ7/12-08-2013 έγγραφο του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων με θέμα «Διαβίβαση εγγράφου του Υπουργείου Αγροτικής Ανάπτυξης & Τροφίμων σχετικά με την επανεμφάνιση της λύσσας στην Ελλάδα», με συνημμένη την υπ? αριθ.2515/75560/18-06-2013 εγκύκλιο της Διεύθυνσης Υγείας των Ζώων του ΥΠ.Α.Α.Τ. με θέμα «Επανεμφάνιση λύσσας στην Ελλάδα», για ενημέρωση των εκπαιδευτικών, των μαθητών και των Συλλόγων Γονέων και Κηδεμόνων.

Ολόκληρη την εγκύκλιο μπορείτε να τη διαβάσετε πατώντας εδώ.

Το εγχειρίδιο του Υπουργείου Αγροτικής Ανάπτυξης για τον έλεγχο και την πρόληψη της λύσσας μπορείτε να διαβάσετε εδώ.

lysa